Izskanējis starta šāviens 5.maija rogaininga sacensībām

Svētdien, 5.maijā Doles salā tika dots starta šāviens “Orientējies Doles salā” rogaininga sacensībām. Divu un četru stundu distancēs komandas gaidīja pavisam 45 kontrolpunkti, kuri bija izvietoti teju pa visu Doles salu. No rīta smidzinošais lietus nebiedēja lielāko daļu komandu un uz starta izgāja vairāk nekā 100 dalībnieku, kurus finišā sagaidīja un priecēja jau saulains laiks. Aizvadītās sacensības arī šoreiz spēja vienuviet pulcēt gan pieredzējušus dalībniekus, gan ģimenes, gan arī vairākus interesentus, kuriem šis bija pirmais rogainings.

Rogaininga divu stundu distancē devās 15 komandas un 2 individuālie dalībnieki. Šīs distances dalībniekiem, kuriem mērķis bija augstākās vietas, nācās rūpīgi plānot savus efektīvākos maršrutus un būt arī gana ātriem un precīziem. OPEN grupas trešajā vietā ierindojās komanda “Man nāk miegs” ar dalībniekiem Lāsmu un Gati Midrijāņiem. Ar nopelnītiem 108 ieskaites punktiem Viesturs Raipulis tandēmā ar Eduardu Pāķi, nesot “Saulkrasti Showel Racing Team” komandas nosaukumu, kāpa uz godpilnās otrās vietas pakāpiena. Ar ievērojamu pārsvaru un savāktu 131 punktu OPEN grupā uzvaru sev nodrošināja komanda “Jautrie brāļi” – Artūrs un Andrejs Verzas.

Divu stundu distancē devās 7 ģimeņu komandas un starp šīs grupas labākajām komandām izvērtās diezgan spraiga cīņa. Trešo vietu ieguvušajai komandai “Pirmās ielas Susuri” ar dalībniekiem Andru, Jāni, Jēkabu un Kārli Ģirņiem 7 soda punkti par kavētu distances kontrollaiku taču kopā iegūtie 90 ieskaites punkti pietika,lai nosargātu savu pozīciju, no ceturtās vietas ar viena punkta pārsvaru. Otrajā vietā ar 97 punktiem ierindojās Ilona, Beatrise, Einārs un Emīls Masteiko jeb komanda “Trumuļi”, savukārt rezultatīvākā no divu stundu distances ģimeņu komandām ar 101 punktu bija komanda “Kā gan citādi” ar dalībniecēm Elīnu un Līvu Elīzu Andersonēm.

Jāuzslavē arī abi divu stundu distances individuālie dalībnieki Mārtiņš Skujenieks un Ēriks Roze, kuri attiecīgi savāca 149 un 102 ieskaites punktus. Ja skatās uz distances absolūto vērtējumu, tad abiem dalībniekiem attiecīgi pirmā un ceturtā vieta.

Četru stundu distancē gan spēkoties, gan izbaudīt Doles salas plašumus devās 29 komandas un arī 2 individuālie dalībnieki. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad tieši piecas komandas apmeklēja pilnīgi visus kontrolpunktus un ieguva maksimāli iespējamos 180 ieskaites punktus. Līdz ar to augstāko vietu sadalījumu OPEN grupā atkal noteica distancē pavadītais laiks. Trešo vietu ieguva komanda “Divi Luņi” ar dalībniekiem Antru Lukševicu un Uģi Inku, uz goda pjedestāla otrās vietas pakāpiena kāpa komandas “Ūdenszāles” tandēms Martins Lukstaraups un Mārtiņš Deičmanis. Apsteidzot otrās vietas ieguvējus par 1 minūti un 27 sekundēm, uzvaru OPEN grupā izcīnīja komanda “CONDITION: Not so terrible” ar dalībniekiem Raimondu Urtānu un Dmitriju Vladimirovu.

Sacensību četru stundu distancē startēja arī 7 ģimeņu komandas. Ar piecu punktu pārsvaru no ceturtās vietas “Sauleszaķīšu” komanda ar dalībniecēm Daigu un Elīzu Šleserēm izcīnīja godpilno trešo vietu, savācot 113 ieskaites punktu. Otrās vietas ieguvēji Inese Breide, Raimonds Breide, Reinis Breide un Jēkabs Breide jeb komanda “4 Brieži” sacensību distancē ieguva ne tikai 140 punktus, bet tika arī pie sava veida atraduma un trofejas – stirnu buka raga, kas, šķiet, labi iederas pie šīs komandas nosaukuma. Ar 146 ieskaites punktiem četru stundu distances ģimeņu komandu konkurencē uzvaru izcīnīja komanda “Dobuļi” ar dalībniekiem Ievu, Esteri, Karlīnu Arti Dobuļiem.

Četru stundu distancē individuāli piedalījās Jānis Bidiņš, apmeklējot visus kontrolpunktus un Dace Zvīdriņa, kura ieguva 148 ieskaites punktus. Mazliet žēl, ka sacensības nepulcēja vairāk individuālos dalībniekus, jo būtu bijis interesanti pavērot kā rogainingā savā starpā sacenstos tieši šīs grupas pārstāvji.

“Orientējies Doles salā” organizators Aigars Ķūrēns izsaka lielu pateicību visiem dalībniekiem par piedalīšanos sacensībās, izturību un apsveic ar gūtajiem panākumiem. Milzīgs paldies visiem palīgiem, kuri pielika savu roku pie sacensību sagatavošanas un norises nodrošināšanas, kā arī pateicamies “Doles tējām”, atpūtas un izklaides centram “Bovlero”, Ķekavas ziedu un saimniecības preču veikalam “Vikri” un “Kuģītim Dezija” par sacensību balvu fonda papildināšanu!

Uz tikšanos nākamajās “Orientējies Doles salā” sacensībās!